T.C.
Adıyaman Ticaret Borsası ADIYAMAN COMMODITY EXCHANGE
Buğday
7.80 TL
6.50 TL
Arpa
6.70 TL
5.50 TL
Nohut
17.00 TL
11.00 TL
Yemlik Arpa
5.00 TL
4.00 TL
Yemlik Buğday
6.50 TL
5.50 TL

         TİCARET BORSASI PAMUK ÇALIŞTAYI TOPLANTISI VE SONUÇ RAPORU - Makineli toplanmadan dolayı toplanan pamuğun kirli olması. - Pamuk toplama saatlerinde rutubetli zamanda yapılması. - Çırçır işletmeleri arasındaki fiyat rekabeti - Pamuk alım fiyatlarında ciddi sıkıntılar var - Üretici ile çırçırcı arasındaki iletişim problemi - Pamuğun ilaçlanmadan toplanması - Çırçır firmalarının mevcut şartlarda hayatta kalması imkansız - Çukobirliğin alım fiyatları çok yüksek - Elektrik (sulama için) desteklenmeli - Tarımsal teşvik’te devlet tarafından yeniden düzenlenmesi gerekli - Biçerlerin ve çiftçilerin bilinçlendirilmesi - Pamuk içerisindeki yapancı maddelerin temizlenmesi - Kotamınasyonun engellenmesi - Çırçırların nitelikli iş gücü problemi (sezonluk çalıştığı için) - Depolamada farklı toplanan pamukların aynı yerde depolanması kalitenin kötü etkilenmesine sebep oluyor. - Pamuğun temizlenmesi için teknolojik makinelerden faydalanmalı - Elektrik ilaç gübre gibi temel maliyet kalemlerinin desteklenmesi gerekmektedir. - Son dönemlerde artan problem kirli pamukların işletmede zor işlenmesi.

 
 

Adıyaman Ticaret Borsası

Adıyaman Ticaret Borsası 1997 yılında kurulmuş olup bu yıllardan itibaren şehir merkezinde hizmet vermekteydi. Borsamız 1997 yıldan buyana yapmış olduğu hizmetlerde sürekli olarak kendini yenileyip geliştirerek ilin ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Adıyaman Ticaret Borsası HAKKINDA...

Adıyaman Ticaret Borsası İletişim

Tel:  0 416 223 18 77 - 78

Mail:  adiyamantb@tobb.org.tr

Fax:  0 416 223 18 79

Görüşleriniz Önemli

Adıyaman Ticaret Borsası olarak görüş ve önerileriniz bizim için önemli, her türlü şikayet ve önerinizi bize ulaştırabilirsiniz...

Tüm Hakları Saklıdır © Adıyaman Ticaret Borsası Powered By ©YSF Bilişim